Goool Đorđević: Pobeda Lacija, remi Sampdorije video

Filip Đorđević je postigao svoj peti pogodak na trećoj vezanoj utakmici u Seriji A, ovoga puta u pobedi protiv Fiorentine na Artemio Frankiju – 0:2. Mihajlovićeva Sampdorija je u Kaljariju vodila 2:0, ali je ostala sa igračem manje i primila dva gola tako da je meč završen 2:2.
Fudbaleri Lacija pobedili su u Firenci ekipu Fiorentine sa 2:0 (1:0) u sedmom kolu italijanske Serije A, a prvi gol na meču postigao postigao je srpski napadač Filip Đorđević.  Đorđević je u 35. minutu iskoristio asistenciju italijanskog reprezentativca Antonija Kandreve i iz peterca savladao golmana Neta, dok je konačan rezultat postavio Senad Lulić u finišu meča. Reprezentativcu Srbije je gol u Firenci bio peti ove sezone u Seriji A, pošto je prethodno postigao gol Sasuola i "het trik" protiv Palerma. Za domaći tim ceo meč je odigrao Nenad Tomović.

Ekipa Sampdorije i dalje je treća na tabeli Serije A, ali je propustila šansu da Romi priđe samo na bod, a vodećem Juventusu na dva. Izabranici Siniše Mihajlovića na Sardiniji su vodili 2:0 protiv Kaljarija već u finišu prvog poluvremena, ali je tok utakmice preokrenuo start Kaćatorea za penal i isključenje (drugi žuti karton) u 58. minutu.

Kaljari je sa 11 metara smanjio na 1:2, a potom iskoristio brojčanu nadmoć da stigne do remija. Još jedna potvrda Mihajlovićevog dobrog rada je to što je Sampdorija pored Juventusa jedini neporaženi tim Serije A nakon sedam odigranih kola. Vlada Avramov bio je u ovom kolu na klupi Atalante, baš kao i njegov kolega golman Željko Brkić na klupi Udinezea. Nikola Maksimović nije igrao za Torino, dok je Boško Janković odigrao 67 minuta za Veronu na meču protiv Milana.

Atalanta - Parma 1:0 (0:0)