Dijego Tardeli ukrao šou Mesiju i Neimaru video

Fudbaleri Brazila pobedili su Argentinu sa 2:0 (1:0) u prijateljskom meču odigranom u Pekingu pred 50.000 gledalaca. Meč su obeležili dva gola vremešnog napadača Atletiko Mineira Dijega Tardelija, Mesijev promašaj sa bele tačke, kao i povratak Rikarda Kake...
"Karioke" su pobedom nad velikim rivalom Argentinom nastavile sa uspešnim vidanjem rana sa Mundijala, na kojem su letos kod kuće u polufinalu pretrpeli ponižavajući poraz od 7:1 protiv Nemačke, koja je na kraju šampionata osvojila titulu.

Oba gola za Brazil postigao je 29-godišnji Dijego Tardeli, koji ove sezone igra sjajno u dresu Atletiko Mineira postigao devet golova u brazilskoj Seriji A. Ovaj nekadašnji napadač evropskih timova poput PSV-a, Betisa i Anžija, svoja prva dva gola u dresu reprezentacije Brazila postigao je u 28. i 64, minutu.

Za 1:0 Oskar je ubacio loptu u penal zonu, a Tardeli je bio precizan. Desetak minuta kasnije Argentina je mogla do izjednačenja, jer je u kaznenom prostoru Danilo oborio Di Mariju, a sudija pokazao na belu tačku. Ipak, šut Mesija odbranio je brazilski golman Džeferson i rezultat je ostao nepromenjen.

Pomalo frapantno i zabrinjavajući zvuči podatak da je Argentincu ovo bio treći promašeni penal, od poslednja četiri i za klub i za reprezentaciju.

U 64. minutu sve je bilo gotovo pošto su se Oskar i Tardeli ponovo nametnuli kao sjajan tandem i na semaforu je stajalo konačnih 2:0. Meč je obeležio i Rikardo Kaka (32) koji se vratio u državni tim Brazila prvi put od marta 2013. Zaigrao je u 82. minutu umesto dvostrukog strelca Dijega Tardelija i završio utakmicu sa osmehom i kapitenskom trakom oko ruke.

Kada je Neimar izlazio iz igre u 95. minutu umesto Robinja, koji je poput Kake nedavno vraćen u nacionalni tim Brazila,  prišao je Kaki i stavio mu kapitensku traku oko ruke. Za Neimara je kako je izjavio nakon meča to bila velika čast:

"Gledao sam sa tribina ili preko TV-a kako Kaka i Robinjo predvode reprezentaciju. Oduvek mi je bio san da zaigram sa njima. Danas mi se san ostvario", rekao je Neimar u subotu, u Pekingu.

Brazilu je ovo treća pobeda otkako se u julu na kormilo vratio selektor Dunga, a moralni podsticaj za njih je tim veći što su, nakon Kolumbije i Ekvadora (oba puta 1:0) savladani "gaučosi", njihovi večiti rivali.