Sudijske greške i provala oblaka obeležili Superklasiko video

U Argentini je u nedelju kasno uveče odigran Superklasiko u kome je River Plata na svom Monumentalu dočekala Boku Juniors i uz pomoć sudije "iščupala“ bod 1:1. Inače loši vremenski uslovi uticali su na to da ovaj susret više liče na vaterpolo nego na fudbalski meč...
Jedan od najvećih derbija sveta obeležila su dva isključenja, promašen penal, ali i veoma teški uslovi za igru – koji su zbog kiše bili na ivici regularnosti.

Prvo poluvreme bilo je daleko sadržajnije od drugog, jer smo videli po penal, isključenje i gol gostiju. Ipak, domaći su uspeli da iskoriste prednost igrača više i na kraju stignu do daleko bitnijeg boda. River je ostao jedini neporaženi timu Primeri pošto je sa igračem više izvojevao remi koji verovatno nije zaslužio – 1:1.

Boka je, naime, prva stigla do gola. Igrao se 22. minut kada se Lisandro Magalan iskrao pažnji čuvara i matirao golmana domaćeg tima Marsela Barovera.

Ključni trenutak odigrao se u 41. minutu. Arijel Rohas je tada uhvatio volej sa 17 metara, a loptu je na putu ka mreži Boke zaustavio nekadašnji fudbaler madridskog Reala Fernando Gago. Učinio je to na vrlo nesvakidašnji način – glavom uz pomoć stopala – ali je sudija Viljano pogrešno procenio da je iskusni vezista igrao rukom. Pokazao je na belu tačku i svirao crveni karton za Gaga. Izvođač najstrože kazne Rodrigo Mora je loptu sa kreča poslao nebu pod oblake, pa River nije uspeo da momentalno stigne do izjednačenja.

Međutim, Boka nije mogla da izdrži sa igračem manje. Dubinsku loptu sa nekih 40 metara glavom je zahvatio rezervista Rivera Herman Pecela, koji je samo dva minuta ranije ušao na teren, a 33-godišnji golman Boke Agustin Ignasijo Oriol je naizgled ne toliko opasnu loptu – istina u užasno teškim uslovima - ispustio i protivničkom napadaču poklonio drugu šansu. Pecela ju je oberučke prihvatio.

Pet minuta kasnije sa desetoricom na terenu je zbog isključenja Ramiresa Funes Morija ostao i River, ali isrcpljena Boka više nije imala snage da izgara po natopljenom terenu. I posle 10 kola u sezoni Boka je na 10 koraka zaostatka za vodećim Riverom.

Bio je ovo 202. prvenstveni Superklasiko, a skor je sada 73-62-67 u korist Boke, dok je u svim takmičarskim okršajima odnos 84-73-76 takođe u korist plavo-žutih sa "Bombonjere".